Związek Polskich Przetwórców Mleka (ZPPM) zaprasza wszystkich producentów i przetwórców mleka na bezpłatne szkolenie pt.: „Raportowanie zrównoważonego rozwoju w przedsiębiorstwach mleczarskich”, które odbędzie się 20 czerwca 2024 roku w Warszawie.
Przygotuj się na zmiany w branży mleczarskiej
Szkolenie, które odbędzie się w godzinach 11:00 – 15:30 w Centrum Konferencyjnym „Zielna” przy ul. Zielnej 37, jest czwartym z cyklu dziewięciu spotkań dedykowanych producentom i przetwórcom mleka. Jest ono częścią projektu „Szkolenia – zrównoważony rozwój 2024” realizowanego przez ZPPM.
Zmiany w unijnych strategiach takich jak „Zielony ład”, „Od pola do stołu” oraz „Bioróżnorodność” wprowadzają nowe wymogi dotyczące zrównoważonego rozwoju i raportowania pozafinansowego (ESG). Dodatkowe przepisy w zakresie gospodarki opakowaniami na poziomie UE i krajowym wpływają na rolnictwo, produkcję i konsumpcję żywności, co stawia przed branżą mleczarską nowe wyzwania. Wprowadzenie tych zmian wiąże się z ryzykiem dla konkurencyjności, rentowności oraz kosztów produkcji w polskim sektorze mleczarskim.
Program szkolenia
Szkolenie poprowadzi Pan Artur Puławski, audytor finansowy i analityk rynku mleka. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z:
- Podstawami prawnymi dotyczącymi raportowania zrównoważonego rozwoju
- Zakresem raportowania działań jednostki w obszarze zrównoważonego rozwoju
- Wymogami administracyjnymi oraz stawianymi w obrocie krajowym i międzynarodowym
- Europejskimi Standardami Raportowania Zrównoważonego Rozwoju
- Perspektywą czasową wdrożenia wymogów związanych z raportowaniem zrównoważonego rozwoju
- Praktycznymi przykładami raportowania w przedsiębiorstwach mleczarskich
Spotkanie rozpocznie się rejestracją uczestników i powitalną kawą o godzinie 10:30. W trakcie szkolenia przewidziana jest także przerwa kawowa od 13:00 do 13:30.
Dofinansowanie i rejestracja
Szkolenie jest dofinansowane ze środków Funduszu Promocji Mleka, a liczba miejsc jest ograniczona. W razie pytań ZPPM prosi o kontakt z Sekretariatem pod numerem telefonu: +48 222 660 271.
Zobacz także: Minnesota kolejnym stanem z ogniskiem ptasiej grypy u krów mlecznych