Partnerzy portalu:

InnowacjeGood Earth Dairy na czele produkcji mleka wielbłądziego dzięki dotacji w wysokości...

Good Earth Dairy na czele produkcji mleka wielbłądziego dzięki dotacji w wysokości 4,4 miliona dolarów

Opublikowane:

Perth, Australia Zachodnia – Good Earth Dairy, pionier w przemyśle mleczarskim Australii, otrzymał znaczące wsparcie finansowe od rządu stanu Australia Zachodnia, grant w wysokości 4,4 miliona dolarów na budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego mleka wielbłądziego. Ten ambitny projekt o wartości 20 milionów dolarów stanowi duży krok naprzód dla firmy, umożliwiając rozszerzenie linii produktów i zasięgu dystrybucji na skalę globalną.

W oczekiwaniu na zakończenie budowy w 2026 roku, Good Earth Dairy przygotowuje grunt pod względem finansowym, planując przeprowadzenie IPO na Australijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w drugim kwartale 2024 roku. Nowy obiekt ma na celu zwiększenie dziennej zdolności produkcyjnej do 60kL, co przekłada się na 21,9 miliona litrów rocznie, pozycjonując firmę do wejścia na rozwijający się rynek mleka modyfikowanego dla niemowląt.

Grant obiecuje poprawę operacji gospodarskich i produkcji pierwotnej, tworząc ponad 90 nowych miejsc pracy po pełnym uruchomieniu zakładu. Good Earth Dairy, będące już znaczącym graczem z trzodą 160 wielbłądów na swoim 800-hektarowym majątku i 200 wielbłądów w kolejce, dystrybuuje swoje produkty poprzez główne i niezależne sklepy na terenie Australii Zachodniej.

Premier Roger Cook wyraził swoje wsparcie, stwierdzając: „Wspieramy lokalne firmy w produkcji tutaj, w Australii Zachodniej, w celu zwiększenia wartości dodanej oraz w podejmowaniu wyzwań światowych w tworzeniu produktów wysokiej technologii na przyszłość.”

Marcel Steingiesser, dyrektor generalny i założyciel Good Earth Dairy, wyraził przekonanie o potencjale Australii Zachodniej do stania się mocarstwem w globalnej produkcji mleka wielbłądziego, wykorzystując dużą populację wielbłądów w regionie, korzystny klimat i innowacyjną technologię.

Od momentu założenia w 2016 roku, Good Earth Dairy szybko zdobyło renomę, zgłaszając przychody w wysokości 2,4 miliona dolarów i doświadczając wzrostu o 200% w ciągu ostatniego roku. Sukces firmy można przypisać jej zdywersyfikowanej gamie produktów, odpowiadającej na rosnący rynek alternatyw dla mleka.

Mleko wielbłądzie pojawia się jako pożądana alternatywa dla mleka krowiego ze względu na niskie właściwości alergenne i wysoką wartość odżywczą, będąc najbliższym zamiennikiem mleka ludzkiego.

Mleko wielbłądzie pojawia się jako pożądana alternatywa dla mleka krowiego ze względu na niskie właściwości alergenne i wysoką wartość odżywczą, będąc najbliższym zamiennikiem mleka ludzkiego. Good Earth Dairy wykorzystało ten popyt, oferując świeże mleko wielbłądzie oraz asortyment produktów na bazie mleka wielbłądziego, w tym napoje, lody i ser.

Przygotowując się do IPO w 2024 roku, Good Earth Dairy angażuje się w rundę finansowania społecznościowego poprzez OnMarket, która rozpocznie się 24 października. Środki te są przeznaczone na zwiększenie obecnych możliwości produkcyjnych i utrzymanie wzrostu, dopóki nowy obiekt jest w budowie.

Steingiesser podkreślił zaangażowanie firmy w innowacje i efektywność, stwierdzając: „Spędziliśmy siedem lat i 9 milionów dolarów na rozwijanie własności intelektualnej dotyczącej udomowienia wielbłądów, hodowli, projektowania farm i przetwórstwa… aby stać się globalnie najniższym kosztem producentem mleka wielbłądziego.”

Wyrażenie zainteresowania kampanią finansowania społecznościowego Good Earth Dairy rozpoczyna się 24 października za pośrednictwem OnMarket, a inwestycje są otwarte dla inwestorów międzynarodowych.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Udostępnij ten artykuł

spot_imgspot_img

Najczęściej czytane

Więcej podobnych

Rynek mleka w UE: ceny serów lekko w dół, mleko nadal drożeje

W lutym 2025 roku średnia cena mleka w Unii...

Pryszczyca: Polska gotowa na każdy scenariusz – najnowsze informacje z MRiRW

Mimo że w Polsce nie odnotowano przypadków pryszczycy, Ministerstwo...

​Zalecenia PIM w związku z zagrożeniem pryszczycą: Jak chronić gospodarstwa mleczne?

W obliczu realnego zagrożenia pryszczycą, Polska Izba Mleka (PIM)...

Pryszczyca 2025 – Co musisz wiedzieć? Aktualizacja działań prewencyjnych na Podkarpaciu

Zagrożenie pryszczycą nie słabnie. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi...