Partnerzy portalu:

AktualnościHochland Polska: Partnerstwo z dostawcami mleka dla zrównoważonej produkcji

Hochland Polska: Partnerstwo z dostawcami mleka dla zrównoważonej produkcji

Opublikowane:

Hochland Polska, jedna z wiodących firm w branży mleczarskiej, kontynuuje rozwój partnerskich relacji z ponad 500 dostawcami mleka, zlokalizowanymi w rejonach nazywanych „zielonymi płucami Polski”. Wiodącym motorem tej współpracy jest stałe poszerzanie kompetencji w dziedzinie zrównoważonej produkcji. Spotkania szkoleniowe, tradycją w Hochland od ponad 20 lat, przyjmują nowy wymiar w marcu, wraz z uruchomieniem Akademii Nowoczesnego Hodowcy.

Hochland Polska od lat współpracuje z ponad 500 producentami mleka z obszarów Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny. Partnerstwo to, wpisane w strategię firmy od 2015 roku, odzwierciedla zaangażowanie obu stron w rozwój produkcji opartej na zrównoważonych zasadach. Kluczową rolę w procesie współpracy odgrywa Rada Konsultacyjna, która reprezentuje interesy rolników, umożliwiając bieżącą wymianę informacji i rozwiązywanie problemów.

Współpraca oparta na wartościach i innowacjach

Rozwój zrównoważonej produkcji mleka stał się nieodłącznym elementem strategii Hochland Polska. Kluczowym aspektem tej strategii jest rozwój partnerskich relacji z dostawcami, opartych na wspólnych wartościach i innowacyjności. Regularne szkolenia dla dostawców oraz inicjatywy takie jak konkurs na Najlepszego Dostawcę Hochland, promujący zarówno jakość produktów, jak i dobrostan zwierząt oraz rozwiązania proekologiczne w gospodarstwach, są wyrazem zaangażowania firmy w budowanie trwałych relacji opartych na wzajemnym zaufaniu i poszanowaniu.

Wsparcie dla hodowców w Akademii Nowoczesnego Hodowcy

W kontynuacji długoletniej tradycji szkoleń, firma Hochland Polska wprowadza nową inicjatywę – Akademię Nowoczesnego Hodowcy. Projekt ten, mający na celu podniesienie kompetencji dostawców mleka, rozpocznie się już w marcu 2024 roku. Ograniczona ilość miejsc w Akademii nie stoi jednak na przeszkodzie dla zainteresowanych, ponieważ planowane są kolejne edycje szkoleń, jeśli zainteresowanie przekroczy dostępną liczbę miejsc.

– Podczas lutowego szkolenia dla Dostawców Mleka Hochland, które zorganizowane zostało przy wsparciu merytorycznym Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, firma Hochland zaprezentowała swój najnowszy projekt. Zaprosiliśmy naszych Dostawców do Akademii Nowoczesnego Hodowcy, która będzie cyklem szkoleń dla Dostawców Mleka Hochland i rozpocznie się pierwszym szkoleniem już na początku marca 2024. Ilość miejsc w Akademii jest ograniczona, ale wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z Koordynatorem ds. Skupu Hochland, który współpracuje z danym gospodarstwem. Jeśli zainteresowanie będzie większe niż ilość zaproponowanych obecnie miejsc, to zorganizujemy drugą edycję Akademii jesienią – mówi Marcin Boruc, Kierownik Działu Współpracy z Dostawcami Mleka w Hochland Polska.

Partnerstwo branżowe dla zrównoważonego rozwoju

Hochland Polska aktywnie współpracuje z kluczowymi organizacjami branżowymi, takimi jak Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Polska Izba Mleka oraz Związek Polskich Przetwórców Mleka. Współpraca ta umożliwia wymianę doświadczeń oraz promowanie najlepszych praktyk w obszarze produkcji mleka, wspierając rozwój branży mleczarskiej w Polsce.

Zobacz także: Ubezpieczenia produkcji zwierzęcej z dopłatą do 70 proc.

Udostępnij ten artykuł

spot_imgspot_img

Najczęściej czytane

Więcej podobnych

Zagrożenie pryszczycą w Polsce: Polska Izba Mleka i GIW działają na rzecz bezpieczeństwa sektora mleczarskiego

W obliczu rosnącego zagrożenia wystąpienia pryszczycy w Europie, Polska...

Rynek mleka w UE: ceny serów lekko w dół, mleko nadal drożeje

W lutym 2025 roku średnia cena mleka w Unii...

Pryszczyca: Polska gotowa na każdy scenariusz – najnowsze informacje z MRiRW

Mimo że w Polsce nie odnotowano przypadków pryszczycy, Ministerstwo...

​Zalecenia PIM w związku z zagrożeniem pryszczycą: Jak chronić gospodarstwa mleczne?

W obliczu realnego zagrożenia pryszczycą, Polska Izba Mleka (PIM)...