Korea Północna oficjalnie otworzyła mleczarnię Wonsan w prowincji Kangwon. Nowa placówka została zaprojektowana z myślą o zwiększeniu produkcji mleka oraz zapewnieniu regularnych dostaw produktów mlecznych dla dzieci uczęszczających do żłobków i przedszkoli – poinformowały państwowe media.
Wonsan Dairy Farm ma zapewnić dzieciom dostęp do wartościowych produktów mlecznych
Mleczarnia, otoczona zielenią i wysokiej jakości drzewami, jest wyposażona w nowoczesne linie produkcyjne, umożliwiające naukową hodowlę bydła mlecznego oraz wytwarzanie różnorodnych wyrobów mlecznych. Celem inicjatywy jest wzmocnienie zaplecza technicznego i materialnego, aby dostarczać młodszym dzieciom pożywne i smaczne produkty mleczne.
Oficjalne otwarcie mleczarni miało miejsce 3 grudnia podczas ceremonii, w której uczestniczył Kim Myong Guk, sekretarz prowincjonalnego komitetu Partii Pracy Korei w Kangwon, a także miejscowi urzędnicy, pracownicy i personel mleczarni.
Inwestycja jest częścią szerszych działań Korei Północnej mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa żywnościowego i poprawę poziomu odżywiania dzieci w obliczu trwających wyzwań gospodarczych.
Korea Północna walczy z niedożywieniem dzieci
Otwarcie mleczarni Wonsan stanowi istotny krok w realizacji planów Korei Północnej, by przeciwdziałać niedożywieniu wśród najmłodszych mieszkańców kraju. Władze podkreślają, że nowa placówka jest symbolem ich zaangażowania w poprawę jakości życia dzieci, mimo trudnych warunków gospodarczych.
Mleczarnia została zaprojektowana tak, by spełniać zarówno wysokie standardy produkcyjne, jak i potrzeby lokalnej społeczności. Przykład ten pokazuje, jak rozwijanie infrastruktury żywnościowej może być kluczowym elementem polityki społecznej, zwłaszcza w krajach borykających się z ograniczonymi zasobami.
Czy mleczarnia Wonsan okaże się skutecznym rozwiązaniem problemów z odżywianiem dzieci w Korei Północnej? Czas pokaże, jednak sam projekt świadczy o rosnącym uznaniu znaczenia zdrowego odżywiania w młodym wieku.
Zobacz także: Drugie ognisko choroby niebieskiego języka w Polsce – komunikat Głównego Lekarza Weterynarii