Partnerzy portalu:

WydarzeniaMisja gospodarcza do Królestwa Arabii Saudyjskiej w październiku 2024

Misja gospodarcza do Królestwa Arabii Saudyjskiej w październiku 2024

Opublikowane:

Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza do udziału w misji gospodarczej do Królestwa Arabii Saudyjskiej w dniach 19-23 października 2024 r.

Wizyta polskich przedsiębiorców w Rijadzie organizowana jest przez Krajową Izbę Gospodarczą we współpracy z instytucjonalnym partnerem, Federacją izb Saudyjskich oraz przy wsparciu Ambasady RP w Rijadzie i Ambasady KAS w Warszawie.

Do udziału w misji zaprasza się przedstawicieli różnych sektorów gospodarki, prezentujących atrakcyjne dla rynku arabskiego produkty i towary, a przede wszystkim ciekawe rozwiązania techniczne, nowoczesne technologie, usługi i propozycje współpracy.

W programie misji są planowane m.in.: forum gospodarcze oraz spotkania B2B z saudyjskimi przedsiębiorcami organizowane we współpracy z Federacją Izb Saudyjskich, dla zainteresowanych kontakty na Międzynarodowych Targach Saudi Agriculture/Saudi Agrofood, spotkania biznesowe aranżowane we współpracy z saudyjskimi organizatorami, spotkania z przedstawicielami projektu NEOM i programu Vision 2030.

Vision 2030 to ambitny program reform przygotowujący przyszłość Królestwa Arabii Saudyjskiej. Ze względu na globalne problemy związane z bezpieczeństwem żywności, klęski żywiołowe, susze i niedobory wody zapotrzebowanie się zmienia. Kraj znany głównie z ropy naftowej obecnie tworzy gospodarkę opartą na znacznie szerszych podstawach.

NEOM to największy z gigaprojektów Arabii Saudyjskiej i podstawa Wizji 2030, która definiuje pięć strategicznych sektorów zapewniających dywersyfikację saudyjskiej gospodarki.

Według dostępnych informacji NEOM będzie się składał z 10 projektów; dotychczas ogłoszono szczegóły dotyczące czterech: The Line, Oxagon, Trojena i Sindalah.

Inwestycja o wartości 500 miliardów dolarów ma na celu zmniejszenie zależności Arabii Saudyjskiej od ropy naftowej. Cała budowa obejmuje teren o powierzchni 26,5 tys. kilometrów kwadratowych w pobliżu wybrzeża Morza Czerwonego. Rząd Arabii Saudyjskiej planuje, że miasto będzie wykorzystywać najnowocześniejsze technologie ze szczególnym uwzględnieniem sztucznej inteligencji, a także posiadać szybkie pociągi i drony, a wszystko to będzie zasilane wyłącznie odnawialnymi źródłami energii – z energii słonecznej, wiatrowej i wodorowej – zapewniając zeroemisyjny ekosystem. Projekt ma stanowić także szeroką platformę dla inwestycji międzynarodowych.

Neom ma odpowiadać na niektóre z najpilniejszych globalnych wyzwań stojących przed obszarami miejskimi i inspirować alternatywny sposób życia. Miasto zachowa 95% środowiska naturalnego wokół obiektu. Twórcy projektu twierdzą, że NEOM będzie regionalną potęgą w produkcji i magazynowaniu wody, opartą na odsalaniu wody. Zaawansowane technologicznie, interoperacyjne systemy modułowe przyciągną firmy badawcze i start-upy związane z wodą, aby napędzać innowacje i odgrywać wiodącą rolę we wszystkich sektorach przemysłu wodnego.

Projekt jest odważną wizją przyszłości życia w miastach i zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://izbamleka.pl/misja-gospodarcza-do-krolestwa-arabii-saudyjskiej-w-pazdzierniku-2024/

Zobacz także: Rząd chiński wszczął dochodzenie ws. produktów mlecznych z Unii Europejskiej [aktualizacja]

Udostępnij ten artykuł

spot_imgspot_img

Najczęściej czytane

Więcej podobnych

Rynek mleka w UE: ceny serów lekko w dół, mleko nadal drożeje

W lutym 2025 roku średnia cena mleka w Unii...

Pryszczyca: Polska gotowa na każdy scenariusz – najnowsze informacje z MRiRW

Mimo że w Polsce nie odnotowano przypadków pryszczycy, Ministerstwo...

​Zalecenia PIM w związku z zagrożeniem pryszczycą: Jak chronić gospodarstwa mleczne?

W obliczu realnego zagrożenia pryszczycą, Polska Izba Mleka (PIM)...

Pryszczyca 2025 – Co musisz wiedzieć? Aktualizacja działań prewencyjnych na Podkarpaciu

Zagrożenie pryszczycą nie słabnie. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi...