Partnerzy portalu:

AktualnościPolskie mleczarnie w czołówce rankingu Forbes

Polskie mleczarnie w czołówce rankingu Forbes

Opublikowane:

Prestiżowy magazyn Forbes opublikował ranking 200 największych marek i firm działających na polskim rynku, z czego aż 31 pozycji zajęły podmioty z sektora rolno-spożywczego. Wśród nich prym wiodą firmy związane z przetwórstwem mleka, potwierdzając siłę i znaczenie polskiego mleczarstwa.

Grupa Mlekovita, lider rynku mleczarskiego, znalazła się wysoko na liście – zajmuje 17. miejsce z wartością marki na poziomie 848 milionów złotych. To wynik, który świadczy o dominującej roli firmy w branży oraz o uznaniu, jakim cieszy się marka wśród konsumentów.

Pozostałe mleczarnie również zaznaczyły swoją obecność w rankingu, z Piątnicą na 26. pozycji (wartość 571 mln zł) i Łaciatym na 32. miejscu (wartość 488 mln zł). Są to marki, które nie tylko od lat utrzymują wysokie pozycje na rynku, ale również dynamicznie rozwijają swoją działalność i portfolio produktów.

Wśród wyróżnionych znalazły się również takie marki jak Wypasione, Mlekpol, Bakoma, Serenada, Polmlek, a także mniejsze, ale rozpoznawalne marki jak Krasnystaw, Danio, Fantasia, Rolmlecz, czy Mleko Łowickie. To dowód na to, że polskie mleczarstwo jest sektorem różnorodnym i konkurencyjnym, oferującym produkty wysokiej jakości, które zdobywają uznanie zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

Oprócz dominujących firm, w rankingu nie zabrakło miejsca dla mniejszych graczy, takich jak Warmia, NaTurek, Spomlek, Bieluch, Mój Ulubiony i JOGO. Mimo mniejszych wartości marek, ich obecność w zestawieniu świadczy o dynamice i potencjale wzrostu w branży mleczarskiej.

Ranking Forbes jest odzwierciedleniem trendów i zmian zachodzących na polskim rynku mleczarskim. Widać, że mimo wyzwań gospodarczych i zmieniających się preferencji konsumentów, polskie mleczarnie potrafią utrzymać silną pozycję i rozwijać swoje marki. To dobra prognoza dla przyszłości całego sektora, który może liczyć na stałe miejsce wśród liderów gospodarki.

Udostępnij ten artykuł

spot_imgspot_img

Najczęściej czytane

Więcej podobnych

Zagrożenie pryszczycą w Polsce: Polska Izba Mleka i GIW działają na rzecz bezpieczeństwa sektora mleczarskiego

W obliczu rosnącego zagrożenia wystąpienia pryszczycy w Europie, Polska...

Rynek mleka w UE: ceny serów lekko w dół, mleko nadal drożeje

W lutym 2025 roku średnia cena mleka w Unii...

Pryszczyca: Polska gotowa na każdy scenariusz – najnowsze informacje z MRiRW

Mimo że w Polsce nie odnotowano przypadków pryszczycy, Ministerstwo...

​Zalecenia PIM w związku z zagrożeniem pryszczycą: Jak chronić gospodarstwa mleczne?

W obliczu realnego zagrożenia pryszczycą, Polska Izba Mleka (PIM)...