Partnerzy portalu:

RynkiRynek mięsaWspaniałe wieści dla polskiego eksportu wołowiny!

Wspaniałe wieści dla polskiego eksportu wołowiny!

Opublikowane:

W pierwszym kwartale 2023 r. odnotowaliśmy wzrost o 12,8% w wartości eksportu wołowiny z Polski. To świetny wynik, szczególnie w porównaniu do wzrostu o 46,7% rok wcześniej.


Ten imponujący wzrost zawdzięczamy zarówno wyższym cenom uzyskiwanym przez naszych eksporterów, jak i zwiększeniu wolumenu sprzedaży. To dowód na rosnące zainteresowanie polską wołowiną na rynkach zagranicznych.

To świetny wynik, szczególnie w porównaniu do wzrostu o 46,7% rok wcześniej.

Cieszy również fakt, że ceny skupu bydła i pasz dla bydła w kwietniu utrzymały się na stabilnym poziomie. To dobrze wróży przyszłości naszej produkcji wołowiny, ponieważ prognozy wskazują na dalszy wzrost opłacalności.

Warto zauważyć, że w kwietniu cena skupu bydła wyniosła 10,82 zł/kg, co oznacza niewielki spadek o 3,7% w porównaniu do poprzedniego roku. Jednak cena pasz dla bydła również spadła o 6,4%, osiągając poziom 2,14 zł/kg. Mimo to, relacja cen żywiec/pasza wzrosła, co świadczy o dalszej poprawie opłacalności produkcji wołowiny.

Patrząc na przyszłość, mamy przed sobą obiecujące perspektywy. Prognozy wskazują na kontynuację wzrostu opłacalności produkcji wołowiny. Oczekuje się, że na koniec 2023 r. cena skupu bydła wyniesie około 10,20 zł/kg, a na koniec 2024 r. spadnie do poziomu 9,50 zł/kg.


Jesteśmy dumni z osiągnięć naszego sektora wołowiny i wierzymy, że dzięki naszej wysokiej jakości produktom i rosnącej konkurencyjności, polska wołowina będzie dalej podbijać światowe rynki!

Udostępnij ten artykuł

spot_imgspot_img

Najczęściej czytane

Więcej podobnych

Rynek mleka w UE: ceny serów lekko w dół, mleko nadal drożeje

W lutym 2025 roku średnia cena mleka w Unii...

Pryszczyca: Polska gotowa na każdy scenariusz – najnowsze informacje z MRiRW

Mimo że w Polsce nie odnotowano przypadków pryszczycy, Ministerstwo...

​Zalecenia PIM w związku z zagrożeniem pryszczycą: Jak chronić gospodarstwa mleczne?

W obliczu realnego zagrożenia pryszczycą, Polska Izba Mleka (PIM)...

Pryszczyca 2025 – Co musisz wiedzieć? Aktualizacja działań prewencyjnych na Podkarpaciu

Zagrożenie pryszczycą nie słabnie. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi...