Partnerzy portalu:

AktualnościWystartował Agro Woman Mentoring 2024

Wystartował Agro Woman Mentoring 2024

Opublikowane:

Wystartował program Agro Woman Mentoring 2024, którego celem jest wsparcie kobiet działających w sektorze rolno-spożywczym, poprzez mentoring oraz promowanie zrównoważonych praktyk rolniczych.

15 kwietnia br. odbyło się spotkanie inaugurujące program Agro Woman Mentoring 2024. Celem programu jest wsparcie rozwoju zawodowego kobiet z sektora rolno-spożywczego, w szczególności zajmujących się uprawą, hodowlą lub przetwórstwem żywności, jak również stworzenie przestrzeni do dyskusji na temat innowacji, zarządzania, roli zrównoważonego rozwoju, a także wyzwań przyszłości. Organizatorem Programu jest Polskie Stowarzyszenie Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności.

Program skierowany jest do mieszkających na wsi kobiet, które samodzielnie lub wspólnie prowadzą działalność biznesową związaną z produkcją lub przetwórstwem żywności. Prowadzona działalność rolnicza powinna mieć pozytywny wpływ na środowisko i klimat, w co najmniej jednym z trzech obszarów: ochronie zasobów wodnych, przeciwdziałaniu zanieczyszczeniu powietrza, ochronie gleby np. poprzez stosowanie praktyk regeneratywnych. 

Program potrwa 6 miesięcy. Jego zakończenie planowane jest na 15 października br. wieńczącą przedsięwzięcie konferencją podsumowującą w Warszawie z udziałem Mentee, Mentorek, Mentorów, Rady Programowej oraz Partnerów i Patronów Programu.

W tej edycji programu przewidziano 16 miejsc dla kobiet, po jednym dla każdego województwa. W ramach Programu  istnieje możliwość realizacji spotkań mentorskich zarówno stacjonarnie jak i w formule online, co może być zachętą dla kobiet, które nie mogłyby wziąć udziału w spotkaniach stacjonarnych. Mentorkami i Mentorami w programie są przedstawiciele największych i najnowocześniejszych firm rolno-spożywczych w Polsce oraz eksperci branżowi.

– Mam przyjemność być jedną z Mentorek w programie Agro Woman Mentoring 2024. Cieszę się, mogę być częścią tej inicjatywy. Wspólnie chcemy wspierać i promować rolę kobiet tak, aby kariera w rolnictwie była dla nich atrakcyjna, dawała satysfakcję, możliwość realizacji własnych ambicji i przynosiła odpowiednie dla ich kompetencji i zaangażowania efekty ekonomiczne – powiedziała Agnieszka Maliszewska Dyrektor Polskiej Izby Mleka oraz Pierwsza Wiceprezydent COGECA.

Zobacz także: Nowa era mleka A2A2: Genomika i rozwój polskiej mleczarni

ŹródłoPIM

Udostępnij ten artykuł

spot_imgspot_img

Najczęściej czytane

Więcej podobnych

Zagrożenie pryszczycą w Polsce: Polska Izba Mleka i GIW działają na rzecz bezpieczeństwa sektora mleczarskiego

W obliczu rosnącego zagrożenia wystąpienia pryszczycy w Europie, Polska...

Rynek mleka w UE: ceny serów lekko w dół, mleko nadal drożeje

W lutym 2025 roku średnia cena mleka w Unii...

Pryszczyca: Polska gotowa na każdy scenariusz – najnowsze informacje z MRiRW

Mimo że w Polsce nie odnotowano przypadków pryszczycy, Ministerstwo...

​Zalecenia PIM w związku z zagrożeniem pryszczycą: Jak chronić gospodarstwa mleczne?

W obliczu realnego zagrożenia pryszczycą, Polska Izba Mleka (PIM)...