Partnerzy portalu:

WydarzeniaZdrowa Krowa, Zdrowe Mleko: XXVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Polanicy-Zdroju

Zdrowa Krowa, Zdrowe Mleko: XXVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Polanicy-Zdroju

Opublikowane:

Polanica-Zdrój stanie się centrum wiedzy o hodowli i zdrowiu bydła – między 19 a 21 czerwca 2024 r., w malowniczej scenerii Teatru Zdrojowego, odbędzie się XXVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Zdrowa Krowa – Zdrowe Mleko”. Wydarzenie zgromadzi ekspertów z całego świata, aby dzielić się wiedzą na temat profilaktyki i terapii chorób bydła oraz ich wpływu na produkcję mleka.

Organizowana przez Katedrę Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wraz z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Polskim Towarzystwem Nauk Weterynaryjnych – Sekcją Fizjologii i Patologii Przeżuwaczy, Komitetem Nauk Weterynaryjnych i Biologii Rozrodu Polskiej Akademii Nauk oraz Dolnośląską Izbą Lekarsko-Weterynaryjną, konferencja naukowa stanowi nie tylko platformę do wymiany najnowszych badań, ale również miejsce spotkań specjalistów z branży.

W pierwszym dniu konferencji, 19 czerwca, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach, które przygotują ich do głębszego zrozumienia wyzwań stojących przed hodowcami bydła i weterynarzami. Następne dwa dni wypełnią seminarium oraz wykłady, podczas których omówione zostaną aktualne problemy dotyczące hodowli bydła, z naciskiem na znaczenie zdrowia krów dla ilości i jakości produkowanego mleka.

Konferencja „Zdrowa Krowa – Zdrowe Mleko” kontynuuje długą tradycję spotkań, które od lat cieszą się uznaniem w środowisku naukowym i branżowym. Jest to wyjątkowa okazja, aby poznać najnowsze trendy w dziedzinie hodowli i opieki nad bydłem, a także nawiązać cenne kontakty zawodowe.

Wszystkie szczegóły dotyczące programu konferencji, informacje organizacyjne oraz karty zgłoszenia są dostępne na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału wszystkich zainteresowanych aktualnymi zagadnieniami związanymi z hodowlą bydła i produkcją mleka.

Dla dodatkowych informacji oraz rejestracji, zapraszamy do kontaktu z Sekretariatem Komitetu Organizacyjnego pod numerami telefonów: 71 320 53 06 /318/302, 607 577 710 lub poprzez e-mail: [email protected]; [email protected].

Zobacz także: Alarm w branży mleczarskiej: Zawiadomienie do UOKiK o dumpingowych cenach masła

ŹródłoPFHBiPM

Udostępnij ten artykuł

spot_imgspot_img

Najczęściej czytane

Więcej podobnych

Zagrożenie pryszczycą w Polsce: Polska Izba Mleka i GIW działają na rzecz bezpieczeństwa sektora mleczarskiego

W obliczu rosnącego zagrożenia wystąpienia pryszczycy w Europie, Polska...

Rynek mleka w UE: ceny serów lekko w dół, mleko nadal drożeje

W lutym 2025 roku średnia cena mleka w Unii...

Pryszczyca: Polska gotowa na każdy scenariusz – najnowsze informacje z MRiRW

Mimo że w Polsce nie odnotowano przypadków pryszczycy, Ministerstwo...

​Zalecenia PIM w związku z zagrożeniem pryszczycą: Jak chronić gospodarstwa mleczne?

W obliczu realnego zagrożenia pryszczycą, Polska Izba Mleka (PIM)...